Asset Publisher Asset Publisher

Nagrodzono Leśniczówkę Rydzyny w konkursie „Modernizacja roku 2016”

Przedstawiciele Nadleśnictwa Kolumna w dniu 24 sierpnia 2017 r. uczestniczyli na Zamku Królewskim w Warszawie w wielkiej gali finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja roku 2016”. Nadleśnictwo Kolumna reprezentował Nadleśniczy Pan Adam Pewniak oraz Leśniczy Leśnictwa Rydzyny Pan Remigiusz Perek. Nagrody i wyróżnienia wręczono w 13 kategoriach.

Obiekt zgłoszony przez Nadleśnictwo do konkursu: Leśniczówka Rydzyny otrzymał wyróżnienie w kategorii „Obiekty mieszkalne” za dbałość o każdy detal w niebywałej, przyciągającej wzrok, architekturze budynku leśniczówki. W realizacji wykorzystano drewnianą stolarkę z podziałami, podkreślając tym samym charakter budynku. Dodatkowe urozmaicenia stanowią frontony wsparte na filarach i gzymsy na elewacjach. Poza walorami estetycznymi uwzględniono aspekt techniczny i proekologiczny, m.in. poprzez wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków.

Leśniczówka Rydzyny została również nagrodzona przez dwutygodnik leśników i przyjaciół lasu „Las Polski” oraz zdobyła I miejsce w głosowaniu internetowym w  kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Nadleśnictwo Kolumna serdecznie dziękuje za każdy oddany przez Państwa głos na Leśniczówkę Rydzyny!

Laureaci wraz ze zdjęciami zostali zaprezentowani na stronie konkursu:

http://www.modernizacjaroku.org.pl